Že kar nekaj časa sem imela v mislih, da bi si tudi mi na naši terasi omislili kaj novega. Predvsem sem imela v mislih nekaj takega kot bi lahko bla bioklimatska tenda. Trenutno smo sicer imeli tisto klasično rolo tendo, vendar pa je že toliko dotrajana, da bi v vsakem primeru mogli že postaviti kakšno drugačno obliko sence za našo teraso.
Za malo spremembe in drugačnega ambienta, sem pomislila, da bi ravno zaradi tega bila bioklimatska tenda idealna ideja, saj sama verjamem, da bi popolnoma popestrilo našo teraso. Zunaj imamo res dovolj veliko prostora, zato to ne bi bil problem. Že od nekdaj sem rada občudovala velike hiše, ki imajo zunaj postavljeno takšno pergolo, saj mi je bioklimatska tenda zelo preprosta in minimalistična, a vseeno doda tisto piko na i. pri bioklimatski pergoli mi je najbolj všeč ambient, ki ga naredijo lamele in vsa ta igra senc, ki se pojavi pod njo. V to pergolo sem se zaljubila, ko sva bila s fantom prvič na daljšem dopustu, v večjem apartmaju z bazenom, kjer pa je bila zunaj tudi bioklimatska tenda, narejena kot podaljšek, ven iz fasade. Pod njo pa je bil žar ter velika miza z stoli in pa tisti viseči stol, ki je kot jajček. Tam se mi je zdelo res tako zelo lepo urejeno, pa tudi dopust je bil pravi, saj smo večino dneva preživeli ravno pod takšno bioklimatsko tendo.
Zato, pa, ko je doma ponovno prišla debata o obnovi tende, sem poudarila, da če že bomo kar koli menjavali, bo bila bioklimatska tenda tista menjava. Tako sva s soglasjem začela iskati ugodno ponudbo. Med vsemi variacijami ki so na trgu, pa so med njimi bile tudi takšne, z daljinskim vodenjem in pa z senzorji za vreme, kjer naj bi se lamele same avtomatsko obračale, glede na vremenske vplive.